Sayfa Yükleniyor.
Lütfen Bekleyin...
info@flashservis.com 0216 572 44 77

Öncelikle klimanızın yıllık bakımlarını periyodik olarak yaptırmanız gerekir.Bakım yapılmayan cihazlarda bakteri ve kötü kokular oluşur.İç ünite içerisindeki filitreleri yıkadıktan sonra mutlaka kurutunuz.Cihazınızı fan modunda 10 dk çalıştırınız.Eğer koku devam ederse Detaylı bir Bakım için servisimizi arayınız.Frigidaire,white-westinghouse yetkili servisi.

Frigidaire klima yetkili servisi

White-westinghouse klima yetkili servisi

Klima;hem yaz sıcaklarındandan hemde kış soğuğundan koruyan konforlu bir cihaz olan klimaların bakımlarınında periyodik olarak düzenli bir şekilde yapılması gerekir.

Klimaların ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenme ve tahribatlar klimaların performansının düşmesine neden olur. Ayrıca klimanın içerisindeki soğutucu gazın basıncının kontrol edilmesi gerekir. Bu nedenle klima cihazlarına yılda iki kez klima bakımı yapılması son derece önemlidir.

Bakımı yapılmayan klimaların verimi düşer ve enerji sarfiyatı artar

Periyodik Bakım

Peki;Frigidaire ve white westinghouse klima bakımı ne zaman yapılmalı ve kimlere yaptırılmalıdır? Pek çok kişi klima bakımlarını önemsemiyor olsa da aslında klimaların daha sağlıklı şekilde kullanılabilmesi bakımında bakım zamanına ve bakım yapacak kişilere dikkat etmek gerekmektedir.Frigidaire ve white westinghouse Klima bakımları,mutlaka frigidaire yetkili servisi tarafından yapılmalıdır. Bu bakımlar sırasında frigidaire ve white westinghouse klimanızın tüm değerleri kontrol edilmekte ve iç ünite temizliği yapılmaktadır.Klima bakımlarının ne zaman yapılacağı çok önemlidir. Kışın ortasında ya da yazın ortasında bakım yaptırmanızın herhangi bir faydasını görebilmeniz mümkün olmayacağı gibi bakım sırasında cihazınızın kullanılamaması da sorun yaratacaktır. Bu yüzden klima bakımı ne zaman yapılmalı dediğinizde en uygun zamanın evdeki klimalar için yılda iki defa olmak üzere özellikle kış ve yaz mevsimleri başlamadan evvel yapılmalıdır. Çünkü bu mevsimlerde kullanım artacaktır ve sorunsuz bir şekilde çalışması için kullanım öncesi bakımdan geçirilmesi gerekmektedir.

Firmamız;24 yıldır Uzman kadrosuyla,Frigidaire ve white westinghouse marka klimalarınıza,yetkili Servis olarak hizmet vermektedir.Başta İstanbul`un anadolu yakası olmak üzere İstanbul`un tüm ilçe ve semtlerine servis hizmeti vermekteyiz.Klima bakımı, Klima montajı, Klima Sökme ve Takma, KLİMA ARIZASI, Klima Yer Değişimi, Klima Satışı,orijinal yedek parça satışı, teknik destek, Bakım, onarımlarını yapmaktayız.

 

 

Değerli müşterimiz,Frigidaire ve white-westinghouse yetkili servisi olarak,size öncelikle şunu hatırlatalım ki ;bozulan bir Frigidaire veya white-westinghouse cihazınızı kendiniz tamir etmeye çalışmayınız.! Herhangi bir bilgiye sahip olmadan yapacağınız bir hata,telafisi mümkün olmayan sonuçlara yol açabilir.Frigidaire veya white-westinghouse markalı bir buzdolabının,bozulan lambasını dahi değiştirirken buzdolabının fişini mutlaka çekiniz.Vermiş olduğumuz bilgiler dışında herhangi problemi çözmek için mutlaka Frigidaire ve white-westinghouse yetkili servis merkezimizi arayınız.

Frigidaire,white-westinghouse Buzdolabım çalışmıyor.Ne yapmalıyım?

·         Öncelikle Fişi ve kabloyu ve prizi kontrol edin. Prizde elektrik olup olmadığını kontrol ediniz..Eğer bir kontrol kalemine sahip değilseniz,prize bir saç kurutma makinası takarak çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.Eğer halen prizde elektrik yoksa;Buzdolabının bağlandığı prizin sigortası ya da ana sigorta atmıştır. Sigortayı kontrol ediniz.

·         Prizde elektrik var ve buzdolanız çalışmıyorsa Frigidaire ve white westinghouse yetkili servis merkezimizi arayınız.

Frigidaire Buzdolabımın ışığı yanıyor.çalışma sesi gelmiyor.Ne yapmalıyım?

Yaklaşık 30 dakika bekleyin.Eğer Çalışmazsa,buzdolabınızın fişini çıkartıp 5 dakika sonra tekrar takınız. . Bu süre sonunda buzdolabınız halen çalışmıyorsa frigidaire ve white-westinghouse yetkili servis merkezimizi arayınız.

Frigidaire,white-westinghouse Buzdolabımdan, çalışırken değişik sesler geliyor.Ne yapmalıyım?

Buzdobınızın ayak ayarları normal mi?.Buzdolabınızın  bulunduğu yerde sabit durması gerekir.Sallanıyorsa ayak ayarlarını kontrol ediniz.

Buzdolanızın arkası duvara faza yakın olmaması gerekir.Bazı model buzdolaplarının arka kısmında condenser dediğimiz Siyah teller vardır.Bu teller duvara temas ettiğinde vibrasyon yapar.Kontrol ediniz.Yaptığınız kontroller sonunda,ses devam ediyorsa frigidaire ve white-westinghouse yetkili servis merkezimizii arayınız.

Frigidaire,white-westinghouse Buzdolabım koku yapıyor.Ne yapmalıyım ?

Öncelikle buzdolabınızın içinin  temizlenmesi gerekebilir.Frigidaire veya white-westinghouse buzdolabınızı fişten çekip,içerisini karbonatlı ılık su ile siliniz.Silme işlemi bittikten sonra buzdolabızı tekrar çalıştırmayı unutmayınız.

Frigidaire veya white-westinghouse buzdolabı içerisine koymuş olduğunuz üstü açık gıdalar koku yapmış olabilir.Kontrol ediniz.

Frigidaire,westinghouse buzdolabınızın iyi soğutup,soğutmadığını ve ayarlarını kontol ediniz.Hava çıkş kanallarınını önünün açık olup,olmadığını kontol ediniz.

Tüm kontrollere rağmen koku gelmeye devam ediyorsa;Frigidaireve white-westinghouse yetkili servis merkezimizi arayınız.

Frigidaire,white-westinghouse,frigidaire servis,westinghouse servis,frigidaire servisi,westinghouse servisi,frigidaire yetkili servis,white-westinghouse yetkili servis,frigidaire yetkili servisi,white-westinghouse yetkili servisi,frigidaire Türkiye,white-westinghouse Türkiye,westinghouse Türkiye,frigidaire yetkili servis merkezi,white-westinghouse yetkili servis merkezi,frigidaire Ataşehir,white-westinghouse Ataşehir,Frigidaire İstanbul,white-westinghouse İstanbul

1. FRIGIDAIRE,WHITE WESTİNGHOUSE ÇAMAŞIR MAKİNEM SU ALMIYOR.

Ø Şebeke musluğu kapalı olabilir. Musluk açılarak problem çözülür.

Ø Su giriş hortumu bükülmüş olabilir. Su giriş hortumları kontrol edilerek hortumlar

düzetilir.

Ø Su giriş hortumu tıkalı olabilir. Su giriş hortumu filtreleri temizlenir.

Ø Makinenin kapısı tam olarak kapalı olmayabilir. Makinenizin kapısını kapatınız.

 

2. FRIGIDAIRE,WHITE WESTINGHOUSE ÇAMAŞIR MAKİNEM SU BOŞALTMIYOR.

Ø Boşaltma hortumu tıkanmış veya kıvrılmış olabilir. Boşaltma hortumu kontrol

edilir. Tıkanmış ise temizlenir.

Ø Pompa filtresi tıkalı olabilir. Pompa filtresini temizlenir.

Ø Pompa motoru bozulmuş olabilir. Yenisi ile değiştirilir.

 

3. FRIGIDAIRE,WHITE-WESTINGHOUSE ÇAMAŞIR MAKİNEME SU DOLAR DOLMAZ BOŞALIYOR.

Ø Su tahliye hortumunun ucu, makineye göre çok alçakta veya yere düşmüş olabilir.

Su tahliye hortumunu uygun yüksekliğe yerleştirilir.

 

4. FRIGIDAIRE,WHITE WESTINGHOUSE ÇAMAŞIR MAKİNEM TİTREŞİM YAPIYOR.

Ø Çamaşır makinesinin ayakları ayarlanmamış olabilir. Ayakları ayarlayarak sorun

çözülür.

Ø Çamaşır makinesi sert bir yere dayanıyor olabilir. Sert yere temas etmesi

engellenerek sorun çözülebilir.

Ø Çamaşır makinesine aşırı çamaşır konulmuş veya çamaşırlar dengesiz yerleştirilmiş

olabilir. Önerilen çamaşır miktarından fazla çamaşır alınarak ve çamaşırları

makinenin içerisine dengeli bir şekil de koyarak sorun çözülebilir.

 

5. FRIGIDAIRE,WHITE WESTINGHOUSE ÇAMAŞIR MAKİNEM GÜRÜLTÜLÜ ÇALIŞIYOR.

Ø Tambur yatak rulmanları arızalı olabilir. Motor ile kasnak arasındaki kayış

çıkarılarak, tambur el ile döndürülür, eğer gürültü yatak rulmanlarından geliyorsa

yatak keçe ve rulmanları değiştirilir,

Ø Tambur yatak gövdesi gevşemiş olabilir. Tambur yatağı kontrol edilir. Yatak

cıvataları gevşemişse iyice sıkılır,

Ø Yıkama motoru rulmanları arızalı olabilir. Motoru, motora kayış takılmadan

çalıştırılır. Ses motor rulmanlarından geliyorsa motor rulmanları değiştirilir.

Ø Kazan ile tambur arasına bir cisim kaçmış olabilir. Kaçan cismin dışarı çıkması

sağlanır.

Ø Rezistans yerinden çıkıp, tambura sürtüyor olabilir, ısıtıcı kontrol edilir ve yerinden

çıkmışsa yerine takılır.

 

6. FRIGIDAIRE,WHITE WESTINGHOUSE ÇAMAŞIR MAKİNEM SARSINTI YAPIYOR.

Ø Makine taşıyıcı ayakların dengesi bozulmuş olabilir, taşıyıcı ayaklar dengeye

getirilir.

Ø Amortisörler arızalı veya bağlantı cıvataları gevşemiş olabilir, Amortisörler kontrol

edilir. Arızalı ise değiştirilir. Bağlantı cıvataları gevşemişse sıkılır.

Ø Makine askı yayları yerinden çıkmış olabilir. Askı yayları kontrol edilir. Yerinden

çıkan varsa yerine takılır.

ÖNEMLİ NOT !!!

Yukarıda yazmış olduğumuz bilgiler,frigidaire ve white westinghouse çamaşır makineleri için genel amaçlı olup,basit olan problemlerin siz tüketicilerimiz tarafından giderilmesi için hazırlanmıştır.

Frigidaire veya white westinghouse çamaşır makinenizde yedek parça değişimine ihtiyaç olduğunda,yedek parçayı kendiniz değiştirmeye çalışmayanız.Yapacağınız yanlış bir müdahale sonunda frigidaire veya white westinghouse çamaşır makinenize Tamiri mümkün olmayan zararlar verebilirsiniz.Frigidaire ve white westinghouse çamaşır makinenizde halledemeğiniz bir problem olduğunda Mutlaka Yetkili servisi arayınız!!!